• 28 maja 2024

Psst: Możesz użyć techniki Gua Sha (i narzędzia), aby naturalnie powiększyć swoje usta

Jeśli spojrzysz na Instagram jako barometr, wypełniacze ust i botoksowe "usta" wydają się bardziej płodne niż kiedykolwiek. Influencerzy, celebryci i zwykli ludzie są nad wyraz świadomi swojego wyglądu i tego, jak odbijają się w mediach społecznościowych - bo przecież selfies. Wypełniacze ust to jeden z tych zabiegów, obok przedłużania rzęs, profilaktycznego botoksu i microbladingu, które cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ są natychmiastowe, a ich efekty są trwałe. Jako osoba, która kilkakrotnie patrzyła na swoje usta i życzyła sobie, aby były bardziej miękkie, rozumiem chęć poprawy swojego wyglądu. Nie jestem moralnie przeciwna zabiegom iniekcyjnym - sama miałam operację plastyczną nosa i botoks, nie osądzam. Ale jest wiele osób, które nie chcą ich dostać z tego czy innego powodu.
 
Mój to mieszanka strachu, nowej przewlekłej choroby i poczucia, że jeszcze ich nie potrzebuję. "Niektórzy ludzie z czasem mają bardzo zmniejszoną objętość warg" - powiedziała Britta Plug, ulubiona holistyczna facialistka z Nowego Jorku, założycielka firmy Wildling zajmującej się naturalną pielęgnacją skóry i ekspertka od gua sha. "Tracimy naszą soczystość!" Nawet jeśli coraz młodsi ludzie wydają się próbować zastrzyków kosmetycznych, stwierdzenie Plug jest prawdziwe - to naturalne, że chcesz odzyskać swoją pulchność.
 
Na szczęście, obdarzyła nas naturalną alternatywą dla wypełniaczy. Choć nie jest ona tak długotrwała i daje inny efekt, to jednak można uzyskać pulchne usta bez zastrzyków. "Jak wszystko, co poprawia krążenie w ustach, nie trwa to wiecznie" - powiedziała Plug, nawiązując do łaskoczących, wypełniających usta błyszczyków z nostalgii za latami 2000. "Ale to pomaga zachować młodość warg w czasie, ponieważ jesteś idealnie stymulowanie krążenia na co dzień lub regularnie". Plug powiedziała również, że ta technika, z czasem, pomogła jej klientkom zapobiec utracie objętości ust i zminimalizować wygląd "linii palacza", tych pionowych linii, które zaczynają pojawiać się na obwodzie ust z wiekiem. 1. Zaopatrz się w odpowiednie narzędzie Wildling Empress Stone $65 Sklep Po pierwsze, potrzebna jest deska do gua sha, która ma "grzebieniową krawędź", jak ta od Wildlinga, mówi Plug.
 
Grzebień jest używany do pobudzania krążenia, a bez niego gładki kamień nie przyniesie takich samych rezultatów. 2. Przygotuj swoją skórę Następnie upewnij się, że masz pod ręką hydrozol lub tonik, a także naturalny olejek do twarzy. "Tego właśnie używamy, aby przygotować skórę przed zabiegiem gua sha" - mówi Plug. Rozpyl hydrozol na całą twarz, a następnie nałóż olejek. Nanieś kilka kropel na dłoń, potrzyj dłonie i równomiernie wtłocz olejek w skórę twarzy i szyi. 3. Trzymaj usta napięte Nie dominującą ręką przytrzymaj napięte wargi. Pomoże Ci to w precyzji, a także uchroni przed przypadkowym uderzeniem w zęby lub nos. Pomocne jest myślenie o wykonywaniu tego ćwiczenia w sześciu małych sekcjach: prawa górna warga, lewa górna warga, prawa dolna warga, lewa dolna warga, górna środkowa warga i dolna środkowa warga. 4. Przesuwaj krawędź grzebienia z boku na bok wzdłuż obwodu wargi. Użycie grzebienia i poruszanie nim stosunkowo szybko zapewni wystarczające tarcie wzdłuż zewnętrznej krawędzi warg, co nada im kolor i sprawi, że będą pulchniejsze. Jest to sprzeczne z intuicją, ale chcesz być bardzo delikatna dla prawdziwych warg lub unikać ich w ogóle. "To jest w porządku, aby przejść nad skórą wargi delikatnie," Plug powiedział. "Ale jest to wrażliwa i cienka skóra i nie powinna otrzymywać takiego samego ciśnienia, jak inne części twarzy - to zbyt wiele".
 
Dodatkowe wskazówki dotyczące procesu pompowania ust metodą Gua Sha Jak w przypadku każdej rutyny, istnieje kilka przypadków, w których ta technika nie jest odpowiednia. Jeśli masz nowe lub aktywne wypełniacze lub botoks wokół warg lub ust, musisz poczekać z wypróbowaniem tej metody. Doprowadzenie krążenia do tego obszaru może w rzeczywistości spowodować ich szybszy (lub nierównomierny) rozpad, podobnie jak fizyczna ingerencja narzędzia. Nie rób tej rutyny więcej niż raz dziennie. "To może się cofnąć", powiedział Plug, który przypomina nam, że praca z gua sha to praca z tkankami twarzy. Nadmierna stymulacja może prowadzić do zaczerwienienia i wyprysków, ale będzie dobrze, jeśli trzymać się raz dziennie, co drugi dzień, lub w razie potrzeby. I środek ostrożności. Jeśli jesteś szczególnie podatny na zimne owrzodzenia, to najlepiej unikać tej metody. "To jest bardzo stymulujące", powiedział Plug, "i może wzbudzić wszystko, co jest uśpione". Następnie, jak przerysować usta (bez wyglądania na oczywiste).

Share :

Może Cię zainteresować