• 28 maja 2024

Jeden dzień z Valentinem Yudashkinem

Po trzech udanych kolekcjach ubrań stworzonych wspólnie z Aleną Akhmadulliną, firma Faberlic zajmująca się produkcją perfum i kosmetyków zaprosiła do współpracy Valentina Yudashkina. Projektant opowiedział nam o kapsułowej kolekcji Faberlic by Valentin Yudashkin, w której kobiecy styl łączy się z ekskluzywnymi tkaninami, a ceny pozostają demokratyczne, o swojej wiosenno-letniej kolekcji i źródłach inspiracji.

Wysoka Materia

"Żakardowe wzory, nadruki i faktury - w kapsułowej kolekcji dla Faberlic położyliśmy nacisk na tkaniny i sami je zaprojektowaliśmy. Nie mniej interesująca jest kolorystyka: na przykład połączyliśmy "mroźne" odcienie srebra z wiosennymi pastelami.

Szczęśliwi razem

"Zainteresowała mnie współpraca z firmą Faberlic, szybko rozwijającym się producentem odzieży i akcesoriów. Zwłaszcza, że obecnie istnieje duże zapotrzebowanie klientów na kolekcje mody powstające w ramach kolaboracji. Oczywiście, w tej kolekcji jest charakterystyczny styl domu Valentin Yudashkin, którego cechami wyróżniającymi są ekstremalna elegancja, romantyczne obrazy i spektakularne dekoracje".

Wehikuł czasu

"Wiosenno-letnia kolekcja Valentina Yudashkina przenosi nas z powrotem do lat 80-tych, czasu, kiedy trendy wyznaczał high-tech ze swoimi rzeźbiarskimi formami i czystymi, twardymi liniami, w modzie dominował oversize, a kobiety zapożyczały detale z męskich garniturów i dodawały je do swoich eleganckich i zmysłowych stylizacji."

Sezon teatralny

"Sztuka, literatura, muzyka, podróże - czerpię inspiracje z różnych źródeł i to tam znajduję to, co ostatecznie definiuje ideę kolekcji i jej styl. Z tych ostatnich wyróżniłbym spektakl "Yvonne, księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza w Teatrze Narodów.

 

 

Share :

Może Cię zainteresować