• 16 lipca 2024

8 jesiennych wakacji, podczas których można zobaczyć zmieniające się liście - od Nowego Orleanu i Los Angeles po Sedonę, AZ

Gdy pory roku zmieniają się z letnich na zimowe, nagle wydaje się, że cały świat jest na jesiennym wypatrywaniu liści. Chociaż zdarza się to co roku, jest coś magicznego w sposobie, w jaki zielone liście zmieniają się w najbardziej zachwycające odcienie spalonego pomarańczu, cierpkiej żółci, bogatej opalenizny i tysiące innych odmian. Jeśli masz szczęście mieszkać w mieście, które doświadcza wszystkich czterech pór roku, piękne jesienne liście mogą znajdować się tuż za Twoimi drzwiami. Jednak dla tych, którzy mieszkają w bardziej umiarkowanym klimacie, najlepsze widoki zmieniających się liści wymagają wakacji.

Trisha Ping, redaktor Lonely Planet Eastern U.S. Destination Editor, poprosiła nas o spostrzeżenia i przeprowadziła własne badania, aby określić najlepsze jesienne wakacje, jakie można wybrać w tym roku. Dobrą wiadomością jest to, że wiele atrakcyjnych miejsc na jesienną pluchę znajduje się w odległości zaledwie kilku kilometrów (niezależnie od tego, gdzie mieszkasz). Tak, nawet Angelenos, którzy są przyzwyczajeni do wiecznie łagodnej pogody i palm, mogą wskoczyć do samochodu, aby znaleźć zapierające dech w piersiach widoki kolorowych drzew zaledwie kilka godzin poza miastem. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Zatankuj do pełna i ustaw GPS; oto najlepsze jesienne wakacje na szybką wycieczkę, by zobaczyć, jak zmieniają się liście.

Dla mieszkańców Nowego Jorku

Odwiedź: The Catskills

Odległość: Dwie godziny jazdy

Najlepszy czas na wyjazd: Październik. Pierwsze kilka tygodni października są znane przynieść jedne z najbardziej oszałamiających pokazów jesiennych liści w Catskills. Zaledwie dwie godziny na północ od tętniącego życiem Nowego Jorku leżą rozległe góry pełne kolorów, które aż proszą się o spędzenie długiego weekendu. Ta część Nowego Jorku jest najbardziej znana z Catskill Forest Preserve, więc koniecznie wybierz się na spacer jednym z wielu szlaków turystycznych lub wybierz się na godzinną przejażdżkę na południe i zarezerwuj pokój w uroczym Kenoza Hall.

Dla mieszkańców Chicago

Odwiedź: Traverse City, MI

Odległość: Pięć godzin jazdy

Najlepszy czas, aby przejść: Od późnego września do początku października. Wybierz się na północny kraniec Michigan, aby przeżyć jesienną wyprawę po liście, która będzie rywalizować z innymi. Im dalej na północ jedziesz, tym bardziej intensywne stają się zmieniające się kolory. Spędź kilka dni podziwiając miejsca i ciesząc się otwartą drogą.

Jeśli zostaniesz na weekend, wybierz się do winiarni Chateau Chantal na degustację wyśmienitych win produkowanych na miejscu.

Dla Nowoorleańczyków

Odwiedź: Natchez, MS

Odległość: Trzy godziny jazdy

Najlepszy czas, aby przejść: Późny październik do początku listopada. Nowy Orlean nie jest miastem, które kojarzy się z jesiennymi liśćmi, ale zaledwie trzy godziny drogi na północ, w Natchez w stanie Mississippi można doświadczyć typowych jesiennych wakacji. Pojedź w górę Natchez Trace Parkway i zatrzymaj się po drodze na jednodniową wycieczkę wśród jaskrawo kolorowych drzew.

Dla mieszkańców Miami

Odwiedź: Ocala, FL

Odległość: Pięć godzin jazdy

Najlepszy czas, aby przejść: Wczesny listopad. Zostaw za sobą tropikalny klimat Miami i udaj się w podróż na północ do Ocala na Florydzie. Możesz spędzić trochę czasu na wybrzeżu lub kontynuować podróż na wschód do Ocala National Forest. Wędruj lub jedź przez Alexander Springs, aby zobaczyć drzewa iglaste i klonowe w całej gamie jesiennych odcieni.

Dla Los Angelenos

Odwiedź: Big Bear Lake, CA

Odległość: Dwie i pół godziny jazdy

Najlepszy czas, aby przejść: Późny październik do początku listopada. Dla zmiany scenerii, udać się do Big Bear Lake, zaledwie kilka godzin na wschód od Los Angeles w San Bernardino National Forest. Jeśli chodzi o jesienne liście w południowej Kalifornii, jest to jedno z najlepszych miejsc do ich oglądania. Zatrzymaj się w luksusowym domku lub zaplanuj prawdziwą wyprawę na kemping.

Dla mieszkańców San Franciscans

Odwiedź: Lake Tahoe, CA

Odległość: Cztery godziny jazdy

Najlepszy czas, aby przejść: Od połowy do końca października. Cztery godziny jazdy na północny wschód od San Francisco sprawi, że znajdziesz się na południowym krańcu jeziora Tahoe. Po tym, jak tłumy latem zniknęły aż do następnego roku, jest to spokojne, słoneczne miejsce, w którym można podziwiać złote kolory jesiennych liści. Wybierz się na wycieczkę lub spacer w Taylor Creek lub Fallen Leaf Lake, aby naprawdę doświadczyć naturalnego piękna.

Dla Fenicjan

Odwiedź: Sedona, AZ

Odległość: Dwie godziny jazdy

Najlepszy czas na wyjazd: Od połowy do końca października. Chociaż możesz nie kojarzyć Arizony z oszałamiającymi kolorami jesieni, Sedona jest domem dla jednych z najbardziej malowniczych przejazdów i wędrówek idealnych do dostrzeżenia jesiennych odcieni pomarańczy i żółci na drzewach. Przejedź przez kanion Oak Creek autostradą nr 89 i zatrzymaj się na wędrówkę szlakiem West Fork Oak Creek Trail.

Dla mieszkańców Seattle

Odwiedź: Park Narodowy Mount Rainier, WA

Odległość: Dwie godziny jazdy

Najlepszy czas na wyjazd: Od połowy października do listopada. Jeśli podróżujesz zaledwie dwie godziny poza Seattle w stanie Waszyngton, możesz cieszyć się naturalną scenerią Parku Narodowego Mount Rainier. Począwszy od września, klon winorośli, krzewy huckleberry i modrzew zaczynają zmieniać kolory, oferując zapierające dech w piersiach widoki na niezapomniane jesienne wakacje. Jest wiele okazji, aby wysiąść z samochodu i wybrać się na pieszą wycieczkę, można też zdecydować się na zwiedzanie tych miejsc samochodem i przejechać przez Chinook Pass lub Route 410.

Share :

Może Cię zainteresować