• 16 lipca 2024

Jak dopasować szminkę lub błyszczyk do kształtu ust?

Scarlett JohanssonUsta występują we wszystkich kształtach i rozmiarach: duże lub małe, pełne lub cienkie, w kształcie serca lub nieproporcjonalne - i wszystkie są piękne. Choć niektórzy mogą się z tym stwierdzeniem kłócić, wpływ na to mają trendy urodowe, które dyktują, jak powinny wyglądać zarówno usta, jak i nos, czoło, oczy, kości policzkowe i cała twarz. Jednak wizażyści coraz częściej powtarzają, że należy kochać to, co dała nam natura, a nie przerabiać to ślepo podążając za trendami, które za pół roku postawią na piedestale nowy ideał urody.

Tym bardziej, że za pomocą makijażu można nieco zmodyfikować kształt i objętość ust. Pozwól nam powiedzieć jak i jak możesz to zrobić sam, poświęcając mniej niż pięć minut.

Jak znaleźć idealną szminkę? Czytaj

Proporcjonalne usta

Proporcjonalne usta jak Rosie Huntington-WhiteleyNiektórzy uważają, że jest to idealny kształt ust, ponieważ prawie każda szminka będzie odpowiednia. Poza tym, poza odrobiną objętości, nie ma wiele do poprawienia. W zasadzie to prawda, ale przed przystąpieniem do makijażu ust warto zdecydować, jaki efekt jest nam potrzebny. Pomadki w odcieniach neutralnych lub zbliżonych do odcienia Twojej skóry sprawią, że usta będą wyglądały na mniejsze, podczas gdy odważniejsze, bardziej śmiałe kolory będą wyglądały na większe i nadadzą Twoim ustom więcej objętości. Ponadto, warto pamiętać, że matowe pom adki są mniej refleksyjne niż błyszczyki, więc jeśli chcesz uzyskać efekt "wow", wybierz te drugie.

Kiedy nakładasz szminkę w ten sposób, Twoje usta od razu wydają się pełniejsze.

Małe, okrągłe usta (wygięte w łuk)

Małe, okrągłe usta jak u Lindsay WixonTo właśnie małe, okrągłe usta sprawiają, że wydają się pulchne, ponieważ nie są tak szerokie. Oznacza to, że na pewno nie musisz myśleć o zastrzykach z kwasu hialuronowego, aby je jeszcze bardziej powiększyć. Na takich ustach świetnie wyglądają błyszczące pomadki i błyszczyki z połyskiem we wszystkich kolorach. Nie zapominaj jednak, że ciemniejsze odcienie szminki od razu optycznie je pomniejszą (ta zasada sprawdza się u wszystkich!).

5 opcji czerwonej szminki do wypróbowania tej jesieni Przeczytaj

Cienka górna warga i pełna objętości dolna warga

Dolna warga jest nieco większa od górnej, jak u Kim Kardashian. Jest to najczęściej spotykany kształt. To właśnie z tym najczęściej udajemy się do kosmetyczki, aby nadać ustom odpowiednie proporcje. W rzeczywistości jednak dolną wargę można zmniejszyć za pomocą korektora, rozmywając cienką linię warg i uzupełnić matową szminką w cielistym kolorze (najlepszy partner w tym przedsięwzięciu).

10 długotrwałych pomadek, które nie ścierają się Czytaj

Pełna objętości górna warga i nieco cieńsza dolna.

Górna warga jest nieco większa od dolnej, jak u Khloe Kardashian. To również się zdarza, ale znacznie rzadziej niż w poprzedniej wersji. Tutaj można bezpiecznie dodać trochę kwasu hialuronowego, ale ważne jest, aby dostać się do profesjonalisty. Ale symetrię można osiągnąć również za pomocą makijażu. Na przykład, weź dwie szminki, które są blisko w odcieniu, jeden, który jest ciemniejszy, umieścić na ustach, a następnie wziąć jaśniejszą wersję i umieścić akcent na środku dolnej. Możesz również dodać połysk, aby stworzyć iluzję objętości. Co najważniejsze, nie nakładaj błyszczących tekstur na górną wargę, gdyż spowoduje to, że będzie ona wyglądała na jeszcze większą.

Szminki i błyszczyki, które się nie kleją Przeczytaj

Cienkie usta

Jeśli Twoje usta są zbyt cienkie, możesz to naprawić poprzez konturowanie i nadanie im kształtu wykraczającego poza naturalne wargi. W tym celu nałóż kredkę o dwa do trzech odcieni głębszą niż kolor szminki, której zamierzasz użyć. Na koniec dodaj odrobinę błyszczyka odbijającego światło na całej powierzchni ust. Aby kontur nie unosił się w ciągu dnia, należy wstępnie przypudrować usta.

Najmodniejsze odcienie szminek na jesień 2021 Czytaj

Usta w kształcie serca

Usta w kształcie serca jak u Rihanny Dziewczyny z ustami w kształcie serca mają bardzo wyraźny łuk kupidyna (górne kleszcze) i raczej obszerną dolną wargę. Aby uzyskać harmonijny efekt makijażu, należy obrysować kontur kredką o kilka odcieni ciemniejszą od szminki, którą następnie nakładamy na środek. Ale nie powinno być żadnych wyraźnych linii, wszystko jest miękkie i cieniowane.

Test redaktora: Szminki i błyszczyki do ust Przeczytaj

Duże, szerokie usta

Duże, szerokie usta jak Anne HathawayNaturalnie Afroamerykanki mają duże, szerokie usta, ale czasami mają je również Słowianki. Aby je zwęzić i optycznie zmniejszyć, należy na kontur ust nałożyć korektor w jasnym kolorze. Następnie ołówkiem o kilka odcieni ciemniejszym od Twojego naturalnego koloru ust, obrysuj ich kontur, odsuwając się o milimetr od naturalnej linii i wymieszaj wszystko. Następnie nałóż na usta jasnoróżową szminkę i nałóż odrobinę białego matowego pudru.

Przeczytaj też: 5 opcji trwałej szminki, która się nie rozmazuje

Share :

Może Cię zainteresować

Trendy urodowe: blond z odrostami

Miley Cyrus Nie spiesz się z wizytą u kolorysty, jeśli zauważysz, że u nasady włosów pojawił się naturalny...