• 28 maja 2024

Najlepsze programy na świeżym powietrzu w letnim sezonie fitness

Wygląda na to, że lato jednak powraca. Oznacza to, że kryte siłownie klubów fitness mogą zostać przeniesione do parków i na promenady. Nordic Walking, pętle TRX, autorski trening funkcjonalny, trening siłowy w basenie i tor przeszkód, programy outdoorowe to jedne z przyjemnych i satysfakcjonujących elementów letniego planu fitness.

Klasa światowa

World Class oferuje drużynowe treningi nordic walking. Ten rodzaj ćwiczeń na świeżym powietrzu jest niezwykle popularny od kilku ostatnich lat, a liczba zwolenników tylko rośnie. Nie jest to zaskakujące: nawet w stosunkowo krótkim okresie treningu, około 45 minut, można pracować główne grupy mięśni i aktywować metabolizm. Regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów (ktoś może stracić nawet więcej, jeśli połączy nordic walking z dietą), ujędrnić uda i osłabić mięśnie ramion.

Crocus Fitness Studio

Na początku września otwarty zostanie nowy klub fitness klasy premium - Crocus Fitness Studio. Ale już teraz każdy, kto kupi kartę klubową w przedsprzedaży, ma automatycznie bezpłatny dostęp do wszystkich zajęć i terenów zewnętrznych. Harmonogram zajęć na świeżym powietrzu jest imponujący - programy Les Mills New Zealand, autorski Run Up & Jeep - pokonywanie toru przeszkód w sektorze Jeep Territory, zajęcia fitness Aquaflat na tratwach w otwartym basenie, które pomogą lepiej trzymać się latem na surfingu lub desce do paddleboardingu, który uwielbiają gwiazdy Hollywood. Lokalizacja klubu jest również idealna do prowadzenia zajęć jogi czy pilatesu - widok na rzekę Moskwę jest naprawdę spokojny.

Fitness Junkie w Parku Krasnaya Presnya

Jeszcze w maju studio treningu funkcjonalnego Fitness Junkie planowało uruchomienie bezpłatnych zajęć TRX z elementami boksu w Parku Krasnaya Presnya. Na przeszkodzie stanęła pogoda. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zajęcia rozpoczną się w niedziele i będą odbywały się od godziny 13:00. Ćwiczenia TRX są o tyle dobre, że pozwalają wypracować głębokie mięśnie rdzenia, o które niełatwo na zwykłych zajęciach (poza treningiem równowagi, np. z movable core czy bosu). Techniki bokserskie są świetne do wzmocnienia pleców i ramion - te części ciała z definicji powinny być w lecie w porządku - lekkie koszulki, T-shirty i sukienki sugerują doskonałą formę fizyczną.

X-Fit Monarch

Jeśli postępy w szkoleniu nie są już widoczne, coś musi się zmienić. Zamiast monotonnego joggingu na bieżni, który nie przynosi ani radości, ani korzyści, oraz wyczerpującego podnoszenia ciężarów, możesz spróbować treningu funkcjonalnego. Na przykład, klub fitness X-Fit Monarch oferuje trening funkcjonalny w formacie ćwiczeń na świeżym powietrzu zaprojektowanych przez Ruslana Panova i Olega Zhaloba. Program Genius Body pozwala na kompleksową stymulację mięśni, stawów i kręgosłupa. W efekcie organizm "uczy się" prawidłowo reagować na aktywność fizyczną, co pozwala zwiększyć efektywność ćwiczeń i osiągnąć zamierzone rezultaty. 

JAK PRAWIDŁOWO WYPOSAŻYĆ I TRENOWAĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Ruslan Panov, ekspert i koordynator programów grupowych w federalnej sieci klubów fitness X-Fit, podzielił się swoimi wskazówkami.

1.Obuwie powinno być dobrane z twardą, ale dobrze amortyzowaną podeszwą, aby złagodzić obciążenie stawów wstrząsami. Amortyzacja kostki powinna być wysoka, aby utrzymać kostkę mocno w miejscu, aby zapobiec zwichnięciom, na które nikt nie jest odporny.

2) Topy powinny być wykonane z nowoczesnej tkaniny syntetycznej i bawełny. Zwykła bawełna nie jest w stanie odprowadzać wilgoci; przemoknie i pozostanie mokra, co może doprowadzić do hipotermii w Twoim przepracowanym ciele.

3. Ilość ćwiczeń na świeżym powietrzu w twoim tygodniowym planie fitness może być ograniczona tylko twoim zaangażowaniem i wolnym czasem. W tym przypadku należy rozważyć stosunek obciążenia i upewnić się, że jest czas na regenerację mięśni. Jeśli są przepracowane, nie odbierają prawidłowo obciążenia i staje się ono dla nich nieefektywne i traumatyczne.

4. Aby być skutecznym, możesz np. trenować 2-3 razy w tygodniu stosując trening interwałowy, jogging, pętle TRX, a także 2-3 razy odpowiednio włączyć zajęcia regeneracyjne, takie jak stretching, joga, taniec, tai chi.

5.Zajęcia na świeżym powietrzu mogą być całkiem dobrze połączone z treningiem na siłowni. Nie powinny być jednak traktowane jako pełnoprawny zamiennik treningu z trenerem czy zajęć z ciężarami na siłowni. Nie jest to zły dodatek, który pozwala zachować smak do fitnessu i nie wypalić się.

 

Share :

Może Cię zainteresować

Trendy urodowe: blond z odrostami

Miley Cyrus Nie spiesz się z wizytą u kolorysty, jeśli zauważysz, że u nasady włosów pojawił się naturalny...