• 24 czerwca 2024

Jak często należy myć włosy, aby były gęste i lśniące?

Jak często należy myć włosy? (foto: @crownaffair)Oksana Chernenko, lekarz-tricholog z japońskiej kliniki kosmeceutyków do włosów Kaminomoto i kliniki profesor Yutskovskaya: "Nie ma jednoznacznych zasad dotyczących tego, jak często należy myć włosy. Każdy z nas jest inny i trzeba to robić zgodnie z własnymi potrzebami. Tłusta wydzielina skóry głowy stanowi idealne środowisko dla rozwoju stanów zapalnych i namnażania się mikroorganizmów. Jeżeli następnego dnia włosy są tłuste, myj je codziennie, ale pamiętaj, by używać szamponu

przeznaczonego do codziennego użytku. Produkty te zawierają najdelikatniejsze składniki i nie powodują alergii. Oczywiście może się również zdarzyć, że wydzielanie łoju zwiększa się w wyniku zaburzeń hormonalnych. W takim przypadku po zabiegu tłustość zniknie i będzie można rzadziej myć włosy.

Czego nie należy robić włosom po umyciu Czytaj

Jak często należy myć włosy? (Foto: @crownaffair)Istnieje kilka zasad dotyczących mycia włosów, które każdy powinien znać:

1. Przed przystąpieniem do mycia głowy należy rozczesać włosy

na sucho.

2. Następnie dobrze ją zwilżyć.

Woda powinna być ciepła, najlepiej 35-45°C, ale gorąca woda uaktywnia sebum i dlatego należy jej unikać.

3. Spłucz szampon mokrymi rękami i dopiero wtedy nałóż na skórę. Ruchy dłoni

powinny być okrężne, zgodne z kierunkiem wzrostu włosów (tzn. od przegrody w kierunku uszu, od przegrody do tyłu głowy, od przegrody do tyłu głowy), w sposób delikatny i niespieszny, przypominający masaż. Podczas namydlania włosów nie zmieniaj ich pozycji ani nie rób z nich "gniazda", aby zmniejszyć ryzyko splątania. Mycie włosów do góry nogami również nie jest wskazane, ponieważ może powodować plątanie i obciążanie włosów, co z kolei może powodować ich łatwiejsze wypadanie.

4. Umyj włosy dwa razy, aby dokładnie oczyścić skórę i same włosy.

5. Po umyciu włosów szamponem należy zawsze stosować odżywkę lub odżywkę

.

6. Spłucz włosy chłodną wodą. Zapewni to dodatkowy połysk dzięki sklejeniu naskórka. Jeśli woda w Twoim domu jest twarda, możesz dodać do płukania łyżeczkę octu jabłkowego (zmiękczy to wodę). Możesz zakwasić wodę cytryną, aby nadać blond włosom dodatkowy połysk.

7. Nigdy nie szczotkuj mokrych włosów! Jest to zasada, o której wszyscy wiedzą, ale z jakiegoś powodu wiele osób jej nie przestrzega. Namocz włosy w ręczniku i pozostaw do naturalnego wyschnięcia na 30-40 minut lub wysusz je suszarką

z chłodnym powietrzem. Dopiero potem zajmij się szczotką do włosów.

Przeczytaj też: Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki

Share :

Może Cię zainteresować

Trendy urodowe: blond z odrostami

Miley Cyrus Nie spiesz się z wizytą u kolorysty, jeśli zauważysz, że u nasady włosów pojawił się naturalny...