• 14 kwietnia 2024

Najbardziej imponujące występy Cate Blanchett na Festiwalu Filmowym w Cannes

Australijka Cate Blanchett przygotowuje się do nowej roli - przewodniczącej jury Festiwalu Filmowego w Cannes. W 71-letniej historii Festiwalu Filmowego w Cannes, będzie to dopiero 12. przypadek, kiedy przewodniczącą Rady została kobieta. Kolejny zamach stanu dla feminizmu? Możliwe. A potem to już stuprocentowy hit - Blanchett jest dokładnie taka, jaką uważa się za feministkę.

"Tak, jestem. Jest to podstawowe pragnienie równości. Tu nie chodzi o matriarchat. Choć przez tyle tysiącleci żyliśmy w patriarchacie, nie miałabym nic przeciwko odrobinie matriarchatu" - uśmiecha się dwukrotna laureatka Oscara. W Alexander McQueen (2006).

Ale z przyjemnych "kobiecych" obowiązków Blanchett jednak nie rezygnuje: podejmuje się, jak zawsze bezbłędnie, wnosić do świata styl i piękno. Jej doświadczenie jest spore - na Lazurowym Wybrzeżu aktorka zadebiutowała jeszcze w 1999 roku (wraz z Rupertem Everettem przywiozła wtedy do Cannes obraz "Mąż idealny"). A jej przyjaźń i relacje biznesowe z Armanim są w pełnym rozkwicie - nie brakuje więc ubrań z kategorii "wow".

Share :

Może Cię zainteresować